سه شنبه, 31 فروردين 1395 ساعت 00:00

توصیه مدیر ارشد پنتاگون به استفاده کارمندان این نهاد از ویندوز ۱۰

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

توصیه مدیر ارشد پنتاگون به استفاده کارمندان این نهاد از ویندوز ۱۰


گویا دستاوردهای امنیتی مایکروسافت در ویندوز ۱۰ به قدری قابل توجه و مطمئن است که «تری هالورسن»، مدیر ارشد پنتاگون را به این نتیجه رسانده که کارمندان این نهاد حساس در ایالات متحده باید حتی روی سیستم‌های شخصی خود در منزل نیز از آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت استفاده کنند.

به گزارش «تابناک»، هم اکنون پنتاگون مشغول به روز رسانی همه سیستم‌های رایانه‌ای خود به ویندوز ۱۰ است که این روند برای همه چهار میلیون رایانه‌ای که این نهاد در مراکز مختلف از آن‌ها استفاده می‌کند، تا ماه ژانویه سال آینده تکمیل خواهد شد. در این میان، گویا هالورسن به قدری از مایکروسافت و سیستم عامل جدید این شرکت مطمئن است که به همه کارمندان توصیه کرده، روی سیستم‌های شخصی خود نیز از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

توصیه مدیر ارشد پنتاگون به استفاده کارمندان این نهاد از ویندوز 10

وی هفته گذشته در یک کنفرانس خبری به صراحت گفت: اگر از یک رایانه در منزل استفاده می‌کنید، ولی روی آن ویندوز ۱۰ ندارید، در حق خود ظلم کرده‌اید و باید هرچه زودتر به ویندوز ۱۰ به روزرسانی کنید.

وی همچنین گفته، این به معنای تأیید بی‌مورد و بی‌دلیل مایکروسافت و ویندوز ۱۰ نیست و ضمن فهرست کردن یکسری از جنبه‌های بارز و توانمندی‌های جدید در این سیستم عامل بیان کرده است: امنیت نخستین دلیل بزرگی است که برای استفاده از ویندوز ۱۰ باید در نظر داشت. در این مورد من این محصول نرم افزاری را تأیید می‌کنم.

قرارداد بزرگ مایکروسافت با وزارت دفاع آمریکا برای به روزرسانی همه سیستم‌های این نهاد به ویندوز ۱۰ یکی از بهترین و بزرگ‌ترین فرصت‌هایی بود که این شرکت برای اشاعه و گسترش سیستم عامل جدید خود به دست آورد. این در حالی است که زمان و مهلت تعیین شده از سوی مایکروسافت برای بروزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ برای کاربران ویندوز ۸ و ۷ در ۲۹ جولای امسال به پایان خواهد رسید.

تأکید پنتاگون بر استفاده کارمندان این شرکت از ویندوز ۱۰ بدون شک بر اعتبار سیستم عامل جدید مایکروسافت و تلاش‌های این شرکت در زمینه امنیت خواهد افزود. در همین حال، داده و آمارهای موجود در مورد ضریب امنیتی سیستم عامل‌ها و نرم افزار‌ها در سال ۲۰۱۵ نیز نشان می‌دهد، به رغم باور عمومی، سیستم عامل‌های ویندوز با کمترین حفره‌های امنیتی نسبت به رقبایی همچون OS X اپل مواجه بوده‌اند.

 

منبع خبر تابناک

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازدید 1131 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.