شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 00:32

واقعیت‌هایی جالب و شگفت در مورد گوگل

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

واقعیت‌هایی جالب و شگفت در مورد گوگل+ویدیو

اکنون از آن زمان که واژه «گوگل» تنها به معنای یک موتور جستجوی ساده بود بسیار گذشته است. اکنون شرکت گوگل که خود در حکم یک شرکت زیر مجموعه هلدینگ «آلفابت» فعالیت می کند، برندی است که کسب و کارهای متفاوت از خودروهای خودران گرفته تا هوش مصنوعی را هدایت می کند؛ اما با همه این ها جست وجو، هنوز هم ستون خیمه گوگل است.

به گزارش «تابناک» دانستن واقعیت ها و اطلاعاتی در مورد جستجوی گوگلی، کمک فراوانی می کند که بتوان جدی تر و با نگاهی دقیق تر اهمیت و عظمت این کسب و کار را مشاهده کنیم؛ این همان چیزی است که نشریه «بیزینس اینسایدر» به آن پرداخته است؛ واقعیت هایی در مورد عظمت جستجوی گوگل.

در ابتدا سفری در خاطرات. در سال 1997 موتوز جستجوی گوگل شبیه به این صفحه بود؛

واقعیت‌هایی جالب و شگفت در مورد گوگل
در سال 1998 یعنی همان سالی که موتور جستجوی گوگل، رسمی عرضه شد، کاربران روزانه به شکل میانگین 500 هزار جستجوی اینترنتی را از طریق آن انجام می دادند. هم اکنون به شکل متوسط 2.3 میلیون جستجوی اینترنتی از طریق گوگل در هر «ثانیه» انجام می شود؛ یعنی برابر با 100 میلیارد جستجو در هر ماه.

جالب است بدانید که گوگل قبل از نمایش نتایج برای هر جستجو بیش از دویست عامل مختلف را در نظر می گیرد و همه این پردازش را در یک هشتم ثانیه انجام می دهد.

اکنون کاربران اینترنت به حدی به گوگل و جستجو از طریق آن وابسته شده اند که وقتی در سال 2013 سرویس ها و خدمات این شرکت برای پنج دقیقه از کار افتاد ترافیک جهانی اینترنت برابر با 40% کاهش یافت.

ایندکس جستجوی گوگل چیزیحدود 100 میلیون گیگابایت داده را در بر دارد؛ یعنی برابر با 100 هزار حافظه یک ترابایت برای 100 هزار کاربر!

واقعیت‌هایی جالب و شگفت در مورد گوگل

هرچند بسیاری از کاربران در مرورگرهای خود برای جستجوی اینترنتی به هیچ وجه به دامنه Google.com مراجعه نمی کنند، اما با وجود این، شرکت گوگل بسیاری از دامنه هایی را که احتمالا تلفظ های اشتباه از دامنه اصلی باشد، خریداری کرده است. دامنه هایی نظیر Gooogle.com، Gogle.com، Googlr.com و مانند آن. اگر برای شما هم جالب است، این شرکت حتی دامنه 466453.com را نیز به نام خود ثبت کرده است؛

واقعیت‌هایی جالب و شگفت در مورد گوگل

بازدید از مرکز داده های گوگل و آشنایی با تجهیزات مورد استفاده در این مرکز را در «تابناک» ببینید؛

 

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازدید 1150 بار آخرین ویرایش در شنبه, 14 فروردين 1395 ساعت 04:32

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.