یکشنبه, 08 فروردين 1395 ساعت 00:49

مایکروسافت با Holoportation دنیا را با آینده ارتباطات آشنا کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

 

مایکروسافت با Holoportation دنیا را با آینده ارتباطات آشنا کرد + ویدئو

هنوز که هنوز است، موضوع تلپورت کردن انسان ها در حوزه تخیلات علمی باقی مانده است؛ اما در همین زمان، مایکروسافت Holoportation را معرفی کرده است. یک هولوگرام سه بعدی از یک شخص که می تواند هزاران کیلومتر از شما دور باشد، ولی همچنان به شکل Real-Time با شما تعامل برقرار کند.

به گزارش «تابناک»، این پروژه جدیدی است که از سوی تیم تحقیقاتی Interactive 3D Technologies مایکروسافت معرفی شده و در هماهنگی با هولولنز یا دستگاه واقعیت افزوده این شرکت عمل میکند. این سیستم مجهز به چندین دوربین است که می توان با آنها با هولوگرام های سه بعدی اشخاص در حالت واقعی تعامل برقرار کرد؛ دقیقا مشابه آنکه آنها در همان اتاق و محلی که شما هستید، حضور دارند.

مایکروسافت جزئیات دقیقی از نحوه عملکرد این دوربین ها در اختیار نگذاشته، ولی آنها می توانند همه حرکت ها و کنش های اشخاص را در محیط خود ثبت و منعکس کنند. این امر منجر به آن می شود که شخص دیگر همزمان و با استفاده از دستگاه هولولنز، بتواند آنها را در محیط خود به شکل Real-Time مشاهده کند.

مایکروسافت با Holoportation دنیا را با آینده ارتباطات آشنا کرد + ویدئو

البته همه اینها به معنای آن است که همچنان بر قراری تماس فیزیکی به شکلی که در واقعیت امکان پذیر است در این حالت وجود ندارد ـ البته هم اکنون ـ و همچنین هولوگرام ها در مرکز دید شما از هولولنز قرار دارند و این امکان وجود دارد که شخصی که هولوگرام وی را می بیند، مستقیم از وسط میز کار شما سر درآورده باشد!

اما با وجود همه اینها، آنچه مایکروسفت به آن رسیده، کاملا تحسین برانگیز و خارق العاده است و به خوبی نشان می دهد، در آینده نزدیک چگونه نحوه تعامل ما با افراد از راه دور از حالت ویدئوهای 2 بعدی به تعامل کامل 3 بعدی تغییر خواهد یافت.

پیش از این، «آلکس کیپمن» مدیر ارشد پروژه هولولنز مایکروسافت طی نمایش TED Talk اقدام به معرفی Holoportation کرده و به وسیله آن دانشمند ناسا «جف نوریس» به روی استیج آمده بود و به شکل Real-Time با مخاطبان در مورد نحوه استفاده ناسا از هولولنز سخن گفته بود.

در ویدئو زیر می توانید نحوه کار Holoportation مایکروسافت و آینده ارتباطات بشری از طریق این تکنولوژی را در «تابناک» ببینید:

 

 

 

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازدید 1148 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 فروردين 1395 ساعت 04:50

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.